20 Липня 2020

Завдяки новим дослідженням вчені отримують додаткові дані, які дозволяють краще зрозуміти захворювання COVID-19 (яке викликає вірус SARS-CoV-2) та вдосконалювати заходи боротьби з ним.

Якої інформації не вистачає, щоб розуміти поширення COVID-19

Наразі ВООЗ працює над тим, щоб краще зрозуміти такі проблеми:

Що наразі нам відомо

Люди, які не мають симптомів, можуть поширювати вірус

Тому важливо, щоб інфіковані люди були виявлені та отримали медичну допомогу – саме з цією метою тестування усіх контактних осіб є обов’язковим.

Можливе повітряне (аерогенне) передавання

Під час виконання деяких медичних процедур (штучної вентиляції легень, інтубації трахеї, бронхоскопії тощо) можуть виділятися у повітря дуже маленькі краплинки виділень (менше 10 мкм в діаметрі). Такі краплинки здатні залишатися підвішеними в повітрі тривалий час.

Тому важливо, щоб весь персонал, який задіяний під час аерозоль-генеруючих процедур одягав респіратори класу захисту не нижче FFP2 і захисні окуляри та/або щитки.

Різниця між інфікованою людиною, у якої ще немає симптомів, і людиною з безсимптомним перебігом

Людина з безсимптомним перебігом є хворою, у якої явні симптоми не розвинулись. Зазвичай після такого перебігу формується імунітет, як і у людей, що хворіли з вираженими симптомами.

Також симптоми можуть бути відсутні у інфікованої людини протягом інкубаційного періоду. Зараження відбулося і організм почав взаємодіяти з вірусом, але симптоми захворювання ще не встигли розвинутись, проте, мають з’явитись пізніше.

Зазвичай найбільша здатність поширення збудника в період, коли розвиваються симптоми або за короткий час до цього.

Щоб уникнути прямого контакту із зараженими краплинками, важливо дотримуватись дистанції не менше одного метра від інших людей. Також необхідно прикривати рот паперовою серветкою або зігнутим ліктем, коли ви кашляєте або чхаєте, щоб не наражати на небезпеку інших людей. Якщо дотримуватись фізичного дистанціювання неможливо, тоді важливим засобом захисту є маска, зокрема тканинна.

Інфікована людина може залишати краплинки виділень з вірусом на поверхнях. Щоб уникнути контакту з виділеннями хворої людини через предмети, важливо часто та ретельно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісним антисептиком. Також важливо обробляти поверхні, до яких часто торкаються.

facebook twitter instagram