15 Квітня 2020

Вагітні жінки не є більш сприйнятливими до COVID-19, ніж інші люди. У групі ризику лише вагітні із супутніми патологіями: цукровим діабетом, онконедугами, хронічними захворюваннями легень, імуносупресивними станами тощо.

Наразі зафіксовано лише два випадки можливої вертикальної трансмісії вірусу. Передавання, швидше за все, відбувається від матері до новонародженого безпосередньо після пологів. Зараз немає доказів щодо антенатального, інтранатального передавання або зараження через генітальні рідини.

Жінці із симптомами, що свідчать про COVID-19, слід самоізолюватися і терміново зв’язатися із сімейним лікарем. Якщо у вагітної з підозрою чи підтвердженою коронавірусною інфекцією починаються пологи, її перевозять до пологового будинку.

Для діагностики COVID-19 приймальне відділення повинне мати:

Обирати тактику пологів слід з урахуванням акушерських показань, крім випадків, коли у жінки дихальна недостатність, що потребує негайного розродження.

Під час кесаревого розтину слід здійснювати спінальну чи епідуральну анестезію. Уникайте загальної анестезії, крім стандартних показань до її проведення.

Уся хірургічна бригада повинна бути одягнена у засоби індивідуального захисту (ЗІЗ).

facebook twitter instagram