25 Січня 2021

З 9 листопада 2020 року змінами до Наказу Міністерства охорони здоров’я України № 722 в Україні визначено процедуру верифікації швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2.

З використанням швидких тестів на визначення антигену SARS-CoV-2 здійснюють попереднє скринінгове обстеження таким особам:

Мета верифікації — лабораторно підтвердити функціональні характеристики продукції, заявлені виробником.

Процедура верифікації дає змогу:

Уповноваженими здійснювати цю процедуру є лабораторії Центру громадського здоров’я та обласні лабораторні центри МОЗ України. У ЦГЗ процедуру здійснює вірусологічна референс-лабораторія.

Процедура верифікації працює за «заявницьким принципом» — виробники й постачальники, які виявили таке бажання, можуть звернутися до уповноважених лабораторій для того, щоби пройти верифікацію своєї продукції. Це можуть бути як національні виробники та постачальники, так і закордонні.

Для цього заявники за принципом «самодекларування» подають відповідну технічну документацію, що підтверджує придатність медичного виробу для використання його за цільовим призначенням. А саме:

Завдання лабораторій — перевірити, чи відповідає продукція заявленій декларації. А отже, у процесі верифікації мають бути перевірені та підтверджені щонайменше дві функціональні характеристики методики: діагностична чутливість та діагностична специфічність.

Верифікація відбувається у процесі одночасного тестування зразків біологічного матеріалу з використанням підтверджувальної методики — ПЛР-тесту і нової — швидкого тесту на антиген та подальшого порівняння отриманих результатів. Для цього використовують зразки біологічного матеріалу від хворих на COVID-19 і здорових людей:

За результатами верифікації методики оформлюють протокол. Відповідні результати можна переглянути на сайті ЦГЗ.

facebook twitter instagram