09 Листопада 2020

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» рівень епідемічної небезпеки визначають за результатом оцінювання епідемічних показників і затверджують рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій раз на сім днів.

Рішення про послаблення червоного, помаранчевого та жовтого рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуто раніше ніж через 14 днів з дня визначення такого рівня епідемічної небезпеки.

Жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки визначають для регіону зі значним поширенням COVID-19, де є хоча б одна з ознак, наведених нижче.

1. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50% протягом п’яти днів поспіль:

2. Середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу менша 24 на 100 000 населення протягом останніх семи днів:

3. Показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів перевищує базовий рівень (40 нових випадків на 100 000 населення):

Рівень епідемічної небезпеки

Райони, міста обласного значення з кількістю населення менше 70 000 осіб, обласні центри, м. Київ, м. Севастополь

Райони, міста обласного значення з кількістю населення 70 000 осіб і більше

Жовтий

40–160

40–120

Помаранчевий

> 160

> 120

Червоний

> 240

> 160

Якщо для окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону, де мешкає 75% та більше всього населення регіону, визначено помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки, то помаранчевий рівень визначають для усього цього регіону загалом.

Червоний рівень епідемічної небезпеки на території окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону може бути запроваджено за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі:

З метою визначення епідеміологічної доцільності запровадження окремих протиепідемічних обмежень передбачених пунктом 15 цієї постанови, на засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій запрошують представників регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на території яких запроваджують протиепідемічні обмеження червоного рівня епідемічної небезпеки, з правом дорадчого голосу.

Рівні епідемічної небезпеки на територіях, визначені рішенням Державної комісії з ТЕБ та НС від 6 листопада 2020 року № 41, набирають чинності з 00:00 9 листопада 2020 року

facebook twitter instagram